دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


معنویت در دوران بارداری

فرزند من یک ماه دیگر به دنیا می آید و من در طی این مدت از رسیدگی معنوی به فرزند خود غافل بوده ام آیا در طی این مدت باقیمانده میتوان جبران کرد؟

جواب ایشان را با یک آیه قرآن میدهم که هیچوقت از رحمت الهی نا امید نشوید ، رحمت و امید به معنی واقعی ما را کمک می کند که هر لحظه که احساس کردیم غافل شدیم از همان جا شروع کنیم . درست است شاید تأثیراتی که شخصی که نه ماه این کارها را انجام داده با شخصی که یک ماه انجام داده یکسان نباشد ولی به هر حال هر وقت احساس می کنیم که باید این وظیفه را انجام دهیم شروع کنیم ، ولی یک جور هم شروع نکنیم که شتابان برویم ، رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود ، آرام آرام شروع کنیم ولی این بدان معنی نیست که مراحل بعدی را در نظر نگیریم .

به هرحال این فرزند متولد میشود ، آن لحظه ای که متولد میشود حالتهای روحانی خود را داشته باشیم ، حالا اذان و اقامه که در روال است ، من مادر شهید بزرگواری را داشتم که من در یک مکان سردسیری فرزندم متولد شد . اما چون اعتقاد داشتم با وضو باید شیرم را در دهانش بگذارم گاهی میرفتم یخ حوض را می شکستم و وضو میگرفتم ، و هنگامی که می آمدم تا سینه ام را دهان بچه بگذارم دستانم جان نداشت ، بعدا به من گفتند : این کار تو درست نیست . نباید اینقدر به خود فشار بیاوری ، گاهی به جایی رسیدم که بچه برایم توان نمی گذاشت . بلافاصله تیمم میکردم

منظورمن از این مثال چه بود ؟ این باور را داشته باشیم که باید معنویت و قداست را هنگام شیر دادن داشته باشیم ، حالا هر کسی به تناسب خود الان که امکانات خیلی راحت فراهم میشود ، ولی این باور دینی است که برما غالب و چیره میشود هنگام شیر دادن به فرزند ، باز من مادری را دیدم که شیر خشک به بچه اش میداد اما قبل از آماده کردن شیر وضو میگرفت ، بعد بچه را کنار خود می آورد ، رو به قبله می نشست و شیردادن به بچه ، با همان الفاظ و اذکار زیبا حالا یا زیارت عاشورا یا آیات قرآن همراه بود ، ببینید ما اگر بخواهیم این حس معنوی را به فرزند انتقال دهیم ، هیچ بهانه ای نباید داشته باشیم و هیچ چیز نباید مانع ما باشد هر مقدار و به هر شکل ، از این خانمی که یک ماه از دوران بارداری فرزندش مانده و دیگران که اصلا گذشته هرآن میتوانید شروع کنید .

ادامه دارد ....

برگرفته از برنامه سمت خدا - خانم دكتر رحماندوست.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640815 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربراناشعار طب یوسفیآدرس و تلفن مطب