دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


درمان شوره سر با درمان های خانگی

۱. رفع شوره سر بوسیله شستشوی مو با سرکه
شستشوی مو با سرکه به ویژه سرکه سیب و سرکه سفید می تواند یک روش بسیار موثر برای درمان شوره سر باشد زیرا واقعا مشکل را از ریشه حل می کند. شوره سر نتیجه سلول های پوست است که به سرعت رشد کرده و موجب تحریک می شوند. سرکه شما را از این شوره سر خلاص خواهد کرد اما باعث انسداد منافذ نخواهد شد. رشد بیش از حد قارچ هم می تواند باعث ایجاد شوره سر شود و سرکه می تواند قارچ را از بین ببرد. استفاده از آن آسان است. کمی سرکه به موهایتان بزنید و سپس با شامپو آن را بشویید. نباید پس از شامپو زدن و در اتاق از آن استفاده کنید زیرا بوی تند سرکه تا حمام بعدی روی موهایتان باقی خواهد ماند.
مواد لازم:
½ فنجان آب گرم
½ فنجان سرکه سیب یا سرکه سفید
روش استفاده:
آب گرم و سرکه را در یک فنجان مخلوط کنید. میزان آن بسته به اندازه موهای شما ممکن است متفاوت باشد. مخلوط را روی موها بمالید و به مدت چند دقیقه به آرامی ماساژدهید سپس آن را به طور کامل با آب (فقط با آب) بشویید. بین ۸تا ۱۲ ساعت صبر کنید و سپس به حمام بروید. هر هفته یا دو هفته یک بار این کار را تکرار نمایید. تکرار آن بستگی به این دارد که چه قدر احساس کنید موهایتان به این کار نیاز دارد.

۲. درمان شوره سر با جوش شیرین
جوش شیرین فقط در آشپزخانه کارایی ندارد بلکه در درمان های خانگی نقش اساسی و مهمی ایفا می کند. جوش شیرین به دلایل مختلفی به درمان شوره سر کمک می کند. سلول های مرده پوست را حذف کرده و همچنین قارچ را از بین می برد. قارچ های معمولی که در پوست سر همه رشد می کند اگر بیش از حد باشد می تواند موجب ایجاد شوره سر شود. جوش شیرین می تواند این شوره ها را به قطعات ریزتری که قابل دید نیستند هم تبدیل کند و در واقع باعث شکستن آنها می شود.
مواد لازم:
۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین
۱ فنجان آب
چند قطره روغن رزماری (اختیاری)
روش استفاده:
جوش شیرین را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. آن را در بطری شامپوی قدیمی خود بریزید و یا هر بار پیش از استفاده آن را درست کنید و خوب هم بزنید. روزی یک بار در صورت امکان به جای شامپواز آن استفاده کنید. در ابتدا ممکن است موهایتان به شدت خشک شود اما به زودی روغن طبیعی خود را بازسازی می کند. اگر دوست دارید حتما از شامپو استفاده کنید می توانید کمی شامپو هم به این مخلوط اضافه نمایید. روغن روز ماری اختیاری است اما می تواند به درمان شوره سر کمک کند و علاوه بر آن بوی بسیار خوبی دارد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640726 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس و تلفن مطب