دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


قوی ترین گیاهان ضد پیری را بشناسید

داشتن پوستی شاداب و بدون چین و چروک آروزی همه افراد است به همین منظور عمل های پزشکی و داروهای شیمیایی بسیاری را استفاده می کنند که می تواند عوارض بیشتری را در پی داشته باشد. در اینجا ما شما را با داروهای گیاهی که از پیری شما جلوگیری می کند آشنا می کنیم.
روشهای کمتر تهاجمی برای جلوگیری از پیری پوست همراه با افزایش سن، شناخته شده است. در این بخش خاصیت باورنکردنی ۵ گیاه برای پیشگیری یا به تاخیر انداختن پیری پوست معرفی شده است:

جینسنگ : این گیاه با اثرات منفی استرس روی بدن مبارزه میکند و این فقط یک یاز اثرات و مزایای جینسنگ است.
افزایش استقامت و عملکرد جسمی و ذهنی از خواص دیگر این گیاه است. جینسنگ، چین و چروکها را صاف میکند، پف را کاهش میدهد و پوست خسته و کدر را دوباره جوان میکند.اگر مانند چای مصرف شود، گردش خون را افزایش میدهد و رنگ و بافت پوست را بهبود میبخشد.

زغال اخته : سرشار از آنتی اکسیدان است و تحقیقات نشان میدهد مصرف آن منجر به دفاع باورنکردنی در برابر اولین نشانههای پیری از جمله چین و چروک و زخم میشود. گزارشها همچنین نشان میدهد که مصرف زغال اخته منجر به سلامت بینایی، پیشگیری از دژنراسیون ماکولا وابسته به سن و آب مروارید میشود.

زردچوبه : این ادویه سودمند منجر به دفع محرکهایی میشود که مقصر ابتلا به بیماریهای دژنراتیو هستند.
زردچوبه همچنین از استرس اکسیداتیو جلوگیری میکند و یا آن را کاهش میدهد. مصرف زردچوبه از آسیبهای سلولی که منجر به چین و چروک و زخم میشوند جلوگیری میکند.

پونه کوهی : پونه کوهی یک جزء اصلی در آشپزخانه و یک گیاه ضدپیری قوی است. عصاره پونه کوهی، میکروبها را از بین خواهد برد و از جوش جلوگیری میکند.این عصاره درخشش طبیعی پوست را باز میگرداند، خون را تصفیه میکند و گردش خون را بهبود میبخشد. نتیجه؟ پوستی صورتی و درخشان.

سیر:ب از هم یک جزء اصلی دیگر در آشپزخانه! سیر به خاطر خواص موثر ضدباکتریایی و ضدویروسی اش معروف است. یک مطالعه ژاپنی دریافته که سیر در واقع، روند پیری در حیوانات را کند میکند. اگر به عنوان یک محصول ضدپیری از سیر استفاده شود، پوست را صاف و بدون چروک نگه میدارد. همچنین، از پوست در برابر جوش و آکنه کیستیک دردناک محافظت میکند.

آووکادو : آووکادو درست مانند عسل، حاوی ترکیبات تسکین دهنده است که سوزش، التهاب و تورم را کاهش خواهد داد همچنین سرشار از چربی های مفیدی است که چین و چروکها را صاف میکند


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640726 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس و تلفن مطب