دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


این افراد زنجبیل مصرف نکنند

افراد مبتلا به دیابت
افراد مبتلا به دیابت که دارو مصرف میکنند و در کنار آن زنجبیل میخورند باید بدانند که در اثرگذاری داروهایشان اختلال ایجاد میشود. در واقع زنجبیل مانع از آن میشود که عوامل فعال موجود در ترکیبات دارو به میزان 100 درصد عمل کند. علاوه بر این،افرادی که از فشارخون بالا رنج میبرند نیز باید از مصرف زنجبیل خودداری کنند چون این گیاه باعث افزایش جریان خون شده و فشار خون را افزایش میدهد. همچنین افرادی که داروهای ضدانعقاد خون مصرف میکنند نیز باید از مصرف این گیاه خودداری کنند.
افراد کم وزن
افراد لاغر که میخواهند وزن بگیرند باید از مصرف زنجبیل چشم پوشی کنند چون این گیاه باعث چربی سوزی و لاغری میشود. این گیاه از طرفی روی اشتهای مصرف کننده تأثیر میگذارد و از طرف دیگر باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و چربیهای اشباع شده را میسوزاند.
خانمهای باردار
در دوران بارداری خانمها برای افزایش انرژی خود خطا کرده و به سراغ مصرف زنجبیل میروند. اما این گیاه با وجود اینکه تأثیر خوبی در برطرف کردن حالت تهوع دارد اما در ماههای آخر بارداری خطر سقط جنین را افزایش میدهد.
افراد هموفیلی
خون افراد هموفیلی به اندازه کافی در انعقاد مشکل دارد و خاصیت محرکی و رقیق کنندگی زنجبیل اوضاع را بدتر میکند. بنابراین مصرف زنجبیل میتواند مشکلات خونی را تشدید کرده و تأثیر داروها را از بین ببرد


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640726 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس و تلفن مطب