دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


استفاده از دمنوش بنفشه در پیشگیری از سرطان ریه موثر است

گیاه بنفشه یکی از زیباترین گیاهانی است که در فصل بهار شاهد رشد آن هستیم.گلها و برگهای گیاه بنفشه حاوی آلکالوئیدی، اسید سالیسیک است.استفاده از گیاه یا دمنوش بنفشه در پیشگیری از سرطان ریه موثر است. سردی مزاج این گیاه باعث درمان عوارضی مانند بی خوابی، خشکی دماغ، التهابات، عفونتهای مجاری تنفسی، برونشیت، سیاه سرفه و آسم میشود.
بنفشه دارای خواصی همچون تقویت ریه، خلط آور، ضد استفراغ و تهوع، آرام بخش، خواب آور، ضد میکروب، تقویت عروق خونی، افزایش ایمنی بدن، کاهش سوزش ادرار و تصفیه کننده خون است.

روش های مصرف گیاه بنفشه : برای دمنوش بنفشه 70 گرم برگ تازه گیاه بنفشه را با آب سرد بشویید و آن را با نیم لیتر آب بجوشانید، بعد از مدت 12 ساعت که سبز رنگ شد، آن را صاف کنید و قبل از مصرف جهت خنک شدن در داخل یخچال قرار دهید و هر دو ساعت یکبار مقداری از آن را میل کنید.
دمکرده گیاه بنفشه جهت تاثیر گذاری بر سلامت بدن، بهتر است هر روز به صورت تازه تهیه شود.از گیاه بنفشه در پیشگیری از سرطانهای سینه و ریه تاثیر گذار است،مبتلایان به بیماریهای پوستی همچون آکنه، خارش، لک و غیره با بو کردن گل بنفشه و یا مالش عصاره این گیاه بر پوست بیماری خود را درمان کنند.

مصرف دمکرده بنفشه دمکرده این گیاه باعث بهبود بیماریهایی مانند بیماریهای کلیوی، معده، ملین، مفاصل، دستگاه گوارش، روماتیسم، سوزش گلو، مثانه و روحی و روانی در افراد میشود


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640726 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس و تلفن مطب