دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


آنتی بیوتیک های گیاهی که باید بشناسید

1. پنیرک گیاهی است که در طب سنتی خواص بیشماری دارد و از برگ و گل آن استفاده های بهینه میشود. اما خاصیت آنتی بیوتیکی آن زبان زد است ، فقط کافی است 40گرم گیاه پنیرک را به همرا یک لیتر آب جوش به مدت 10دقیقه بگذاریم تا دم بکشد. یک فنجان از این دمکرده را روزی سه بار بنوشید تا عفونت های ادراری ، برونشیت و عفونت های سرخک و مخملک ازبین بروند.

2. گل پامچال اسهال های عفونی اکثرا ناشی از عفونت های معده و روده است. با این حال اسهال های عفونی ، برونشیت و بیماری ذات الریه را می توان با دم کرده گل پامچال تا حدودی درمان کرد. برای دم کردن گل پامچال 20 گرم از این گیاه را به همراه یک لیتر آب دم کنید. فقط دقت داشته باشید که بیشتر از 10دقیقه دم نکشد و بعد از 10دقیقه دمنوش را صاف کرده و بنوشید. این دمکرده را روزی سه بار به اندازه یک فنجان بنوشید تا ترتیب اثر داشته باشد.

3. بادرنجبویه گیاهی است که میتوان بعنوان یک دمکرده برای پاکسازی بدن از میکروب استفاده کرد. این گیاه قادر است اکثر عفونتهای بدنی را ازبین ببرد، حتی گاهی اوقات شما خبر ندارید که در بدنتان چه میگذرد، اما اگر در هوایی آلوده یا در محیطی قرار گرفته بودید که ممکن است میکروب یا ویروس به شما انتقال پیدا کند؛ در این مواقع توصیه میشود 40گرم بادرنجبویه را به مدت 15دقیقه به همراه آب جوش بگذارید تا دم بکشد و سپس آن را بنوشید تا عفونت های احتمالی ازبین بروند. برای تاثیرگذاری بهتر این دمنوش توصیه میشود روزی سه بار در روز به اندازه یک فنجان نوشیده شود.

4. بابادم وقتی اسم جوش به میان می آید خیلی از افراد یاد دوران بلوغ میافتند، اما برخی جوش ها چرکی هستند و ممکن است هر جای بدن ظاهر شوند و حتی سن و سال هم برایشان اهمیت نداشته باشد. برای درمان جوشهای چرکی و عفونی باید از آنتی بیوتیکهای قوی استفاده کرد. در طب سنتی توصیه میشود از دمکرده بابادم استفاده شود. 80گرم ریشه بابادم را به همراه یک لیتر آب جوش دم کنید. مدت زمان دم کشیدن 20دقیقه است و بعد از آن روزی سه بار در روز برای درمان جوشهای چرکی دمکرده را بنوشید.

5. اکالیپتوس برای عفونت های مجاری تنفسی اولین پیشنهاد یا گیاهی که اکثر افراد از آن یاد می کنند ، برگ اکالیپتوس است که بیشتر بصورت بخور از آن استفاده می شود. درصورتی که علاوه بر بخور این برگ ، توصیه می شود هر وقت به مشکل عفونت های مجاری تنفسی دچار شدید 50گرم برگ این گیاه را با یک لیتر آب دم کنید و بعد از 10دقیقه دم کشیدن روزی سه تا چهار بار به مقدار یک فنجان از این گیاه را بنوشید. خیلی از افراد فکر میکنند بخور این گیاه در اولویت است درصورتی که اگر سینوزیت یا ریه هایتان چرکی شده اند ، بهتر است در کنار بخور دم کرده برگ اکالیپتوس را هم فراموش نکنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640815 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس و تلفن مطب