دکتر حسین صفوی زاده

طب مکمل


مصرف جوشانده برای داشتن خواب آرام

اگر اغلب از پریشانی و بی خوابی های نیمه شب رنج می برید، روش های درمانی گیاهی به صورت جوشانده و یا قرص های گیاهی، می توانند در آرام کردن دستگاه عصبی تان موثر باشند.

آرام کردن اعصاب با سنبل الطیب

این گیاه یکی از قوی ترین داروهایی است که در کتاب های دستور داروسازی به آن اشاره شده است.یک جوشانده ی درست شده از ریشه ی گیاه سنبل الطیب، علاوه بر آثار سریع تسکین دهندگی، به آّرام کردن تنش دستگاه عصبی نیز کمک می کند.اگر آن را پس از شام میل کنید و سپس بلافاصله به رخت خواب بروید، به سرعت علائم بی خوابی را برطرف و خواب آرامی را برایتان فراهم می آورد.

گیاهان خواب آور

یکی از بهترین این گیاهان برای زمان خواب و برای کسانی که سخت به خواب می روند، بابونه است، که اثر خواب آور بر روی دستگاه اعصاب دارد و همین طور پرکاری دستگاه هاضمه را که یکی از دلایل رایج بی خوابی است تسکین می دهد.

یکی دیگر از گیاهان آرامش دهنده، شکوفه ی لیمو است، که اعصاب را آرام و تنش را کاهش می دهد.هر دوی این گیاهان را می توان به عنوان جوشانده مصرف کرد.به این صورت که پنج میلی لیتر (1 قاشق چای خوری) گیاه خشک شده را در یک فنجان آب جوش دم کنید.کاهوی وحشی نیز همانند گل ساعت و شکوفه ی لیمو برای درمان مشکلات خواب مصرف می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان زینبیه ، نرسیده به چهارراه عاشق اصفهانی ، ورزشگاه بهمن ، انتهای کوچه یزدان
تلفن : 35640815 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زیبایی و طب سنتیصفحه اصلیمقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس و تلفن مطب